Repræsentantskab

 

 

Patologiafdeling

Repræsentant

Region Hovedstaden

 

 

 

 

Herlev

Ledende overlæge Dorte Linnemann

Dorte.Linnemann@regionh.dk

Hvidovre

Ledende overlæge Bettina Ekvall Filtenborg-Barnkob

bettina.ekvall.filtenborg-barnkob@regionh.dk

Rigshospitalet

Ledende overlæge Vera Timmermans

Vera.Timmermans.Wielenga@regionh.dk

Region Sjælland

Roskilde/Næstved/Slagelse

Ledende overlæge Birgit Meinicke

bmn@regionsjaelland.dk

Region Syddanmark

Odense

Ledende overlæge Niels Marcussen

Niels.Marcussen@rsyd.dk

 

Sønderborg

Overlæge Jacob B. Hansen

Jacob.Hansen2@rsyd.dk

 

Vejle

Ledende overlæge Marianne Waldstrøm

Marianne.Waldstroem@rsyd.dk

 

Esbjerg

Ledende overlæge Niels Korsgaard

Niels.Korsgaard@rsyd.dk

Region Nordjylland

Hjørring

Ledende overlæge Morten Johansen

morjoh@rn.dk

 

Aalborg

Ledende overlæge Anja Brügmann

ahb@rn.dk

Region Midtjylland

Holstebro/Viborg

Ledende overlæge Steen Jensen

Steen.Jensen@vest.rm.dk

 

Randers

Ledende overlæge Ida Elisabeth Holm

idaeliho@rm.dk

 

Århus

Ledende overlæge Torben Steiniche

torbstei@rm.dk

Informatikudvalget

 

 

Overlæge Anne-Vibeke Lænkholm

anlae@regionsjaelland.dk

SDS

 

Margit Rasted

macr@ssi.dk

 

 

Milan Fajber (observatør)

mifa@sst.dk

CIMT

 

Morten Axelsen

Morten.Axelsen@regionh.dk