Repræsentantskab

Patologiafdeling Repræsentant
Region Hovedstaden

 

 

 

 

Herlev Ledende overlæge Dorte Linnemann (formand)

Dorte.Linnemann@regionh.dk

Hvidovre Ledende overlæge Bettina Ekvall Filtenborg-Barnkob

bettina.ekvall.filtenborg-barnkob@regionh.dk

Rigshospitalet
Region Sjælland Roskilde/Næstved/Slagelse Ledende overlæge Birgit Meinicke

bmn@regionsjaelland.dk

Region Syddanmark Odense Ledende overlæge Niels Marcussen

Niels.Marcussen@rsyd.dk

Sønderborg Overlæge Jacob B. Hansen

Jacob.Hansen2@rsyd.dk

Vejle Ledende overlæge Marianne Waldstrøm

Marianne.Waldstroem@rsyd.dk

Esbjerg Ledende overlæge Niels Korsgaard

Niels.Korsgaard@rsyd.dk

Region Nordjylland Hjørring Ledende overlæge Morten Johansen

morjoh@rn.dk

Aalborg Ledende overlæge Anja Brügmann

ahb@rn.dk

Region Midtjylland Holstebro/Viborg Ledende overlæge Steen Jensen

Steen.Jensen@vest.rm.dk

Randers Ledende overlæge Ida Elisabeth Holm

idaeliho@rm.dk

Århus Ledende overlæge Marie Louise Jespersen

marie.jespersen@aarhus.rm.dk

Informatikudvalget  

 

Overlæge Giedrius Lelkaitis

giedrius.lelkaitis@regionh.dk

SDS Margit Rasted

macr@sundhedsdata.dk

Milan Fajber (observatør)

mifa@sundhedsdata.dk

CIMT Morten Axelsen

Morten.Axelsen@regionh.dk

Enter your
text here