Repræsentantskab

Patologiafdeling Repræsentant
Region Hovedstaden

 

 

 

 

Herlev Konstitueret cheflæge
Helle Knudsen
helle. knudsen@regionh.dk
Hvidovre Konstitueret cheflæge
Reza Serizawa
reza.serizawa@regionh.dk
Rigshospitalet Cheflæge
Jane Preuss Hasselby
jane.preuss.hasselby@regionh.dk
Region Sjælland Roskilde/Næstved/Slagelse Ledende overlæge
Bettina Ekvall Filtenborg-Barnkob
bfil@regionsjaelland.dk​
Region Syddanmark Odense Cheflæge
Tina Green
tina.green@rsyd.dk
Aabenraa Ledende overlæge
Niels Marcussen
Niels.Marcussen2@rsyd.dk
Vejle Ledende overlæge
Doris Schledermann
doris.schledermann@rsyd.dk
Esbjerg Ledende overlæge
Niels Korsgaard
Niels.Korsgaard@rsyd.dk
Region Nordjylland Hjørring Ledende overlæge
Morten Johansen
morjoh@rn.dk
Aalborg Formand
Ledende overlæge
Anja Brügmann
ahb@rn.dk
Region Midtjylland Holstebro/Viborg Ledende overlæge
Steen Jensen
Steen.Jensen@vest.rm.dk
Randers
Århus Ledende overlæge
Marie Louise Jespersen
marie.jespersen@aarhus.rm.dk
Informatikudvalget  

 

Overlæge
Giedrius Lelkaitis
giedrius.lelkaitis@regionh.dk
SDS Margit Rasted
macr@sundhedsdata.dk
Milan Fajber (observatør)
mifa@sundhedsdata.dk
CIMT Morten Axelsen
Morten.Axelsen@regionh.dk
Enter your
text here