Repræsentantskab

Patologiafdeling Repræsentant
Region Hovedstaden

 

 

 

 

Herlev Konstitueret ledende overlæge
Helle knudsen
helle. knudsen@regionh.dk
Hvidovre Ledende overlæge
Bettina Ekvall Filtenborg-Barnkob
bettina.ekvall.filtenborg-barnkob@regionh.dk
Rigshospitalet Ledende overlæge
Jane Preuss Hasselby
jane.preuss.hasselby@regionh.dk
Region Sjælland Roskilde/Næstved/Slagelse Ledende overlæge
Birgit Meinicke
bmn@regionsjaelland.dk
Region Syddanmark Odense Ledende overlæge
Tina Green
tina.green@rsyd.dk
Aabenraa Ledende overlæge
Niels Marcussen
Niels.Marcussen2@rsyd.dk
Vejle Ledende overlæge
Marianne Waldstrøm
Marianne.Waldstroem@rsyd.dk
Esbjerg Ledende overlæge
Niels Korsgaard
Niels.Korsgaard@rsyd.dk
Region Nordjylland Hjørring Ledende overlæge
Morten Johansen
morjoh@rn.dk
Aalborg Ledende overlæge
Anja Brügmann
(Konstitueret formand)
ahb@rn.dk
Region Midtjylland Holstebro/Viborg Ledende overlæge
Steen Jensen
Steen.Jensen@vest.rm.dk
Randers
Århus Ledende overlæge
Marie Louise Jespersen
marie.jespersen@aarhus.rm.dk
Informatikudvalget  

 

Overlæge
Giedrius Lelkaitis
giedrius.lelkaitis@regionh.dk
SDS Margit Rasted
macr@sundhedsdata.dk
Milan Fajber (observatør)
mifa@sundhedsdata.dk
CIMT Morten Axelsen
Morten.Axelsen@regionh.dk
Enter your
text here